NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Śledzenie malwaru dostępne w czasie rzeczywistym na Threat Landscape!

2018-03-27 15:52:06

Threat Landscape to specjalna strona, na której widzimy statystyki dotyczące ilości wykrytego i blokowanego malwaru i ataków sieciowych. Na stronie możemy znaleźć informacje o tym, ile ataków malwarowych  i sieciowych zostało zablokowanych przez urządzenia WatchGuard. Na stronie widzimy również wyszczególnione 10 topowych ataków malwarowych i sieciowych określonych ilościowo.

 

Funkcjonalność strony umożliwia nam wyfiltrowanie ataków po regionie, po kraju, jak również po typie ataku. Możemy również wyfiltrować przedział czasowy, który chcemy konkretnie sprawdzić. Zatem strona jest naprawdę funkcjonalna i dostarcza cennych informacji na temat malwaru blokowanego przez urządzenia WatchGuard, a co najważniejsze, informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

 

Threat Landscape został opracowany przez WatchGuard's Threat Lab (wcześniej zespół ds. Zagrożenia LiveSecurity). WatchGuard Threat Lab to grupa badaczy zajmujących się zagrożeniami, którzy odkrywają i badają najnowsze ataki złośliwego oprogramowania i Internetu. Zespół Threat Lab wykorzystuje dane z Firebox Feed WatchGuard, wewnętrznych i partnerskich informacji o zagrożeniach oraz honeynet w celu dostarczenia analiz i praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa w zakresie najważniejszych zagrożeń w Internecie.

 

Statystyki w czasie rzeczywistym można zobaczyć na tej stronie:

https://www.secplicity.org/threat-landscape/

 

 

O WatchGuard Technologies:

Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

 

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.

Agnieszka Trenda

PR&Marketing Manager, tel. 660 910 074

e-mail: agnieszka.trenda@bakotech.com

www.bakotech.pl

 

O BAKOTECH

Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: