NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Zabezpieczenie DNS (Domain Name System) jako kolejna warstwa ochrony dla użytkowników końcowych, wzbogaci pakiet Total Security Suite

2018-04-19 15:02:14

Phishing to jedno z największych zagrożeń, przed którymi stoją dziś małe i średnie firmy. Istnieje więc potrzeba rozwiązania, które chroni użytkowników końcowych przed tymi atakami, ale także edukuje ludzi, gdy i gdzie popełniają błędy. WatchGuard DNS Watch wykrywa złośliwe żądania DNS i blokuje dostęp do tych stron, przekierowując użytkownika na bezpieczną stronę, która informuje go o zagrożeniach i znakach ostrzegawczych związanych z phishingiem. To wszystko pozwala wyrobić dobre nawyki jeśli chodzi o ryzyko związane z klikaniem na treści phishingowe i docenić wartość wieloskładnikowego uwierzytelniania.

Cechy kluczowe:

  • Wykrywanie poziomu DNS, zapewniające dodatkową warstwę zabezpieczeń do blokowania szkodliwych żądań DNS
  • Automatyczna ochrona użytkowników końcowych przed atakami typu phishing
  • Natychmiastowa edukacja phishingowa, aby podnieść świadomość użytkowników końcowych po ataku
  • Dostarcza szczegółowych informacji o atakującym, typie ataku i celach atakujących, bez konieczności sprawdzania dzienników
  • W 100% oparte na chmurze, co ułatwia wdrażanie i zarządzanie, oszczędzając czas i pieniądze
  • Uzupełnia RED (Reputation Enabled Defense) i WebBlocker, blokując złośliwe zagrożenia

 

Broń przed phishingiem

90% ataków zaczyna się od phishingu. Bardzo ważne jest, aby administratorzy IT i MSSP mieli odpowiednie zabezpieczenia, aby chronić swoich użytkowników końcowych przed atakami tego typu. WatchGuard DNS Watch monitoruje i wykrywa wychodzące żądania DNS, blokuje złośliwe i przekierowuje użytkownika na bezpieczne strony. W połączeniu z Total Security Suite, DNS Watch dodaje kolejną warstwę ochrony dla użytkowników końcowych.

 

Edukacja w momencie ataku

Wszyscy wiedzą, że należy przeszkolić pracowników na temat phishingu - ale jak sprawić, by zwracali na to uwagę? Nawet najlepiej wyszkoleni pracownicy mogą popełnić błąd w pośpiechu, albo w obliczu zamaskowanego ataku phishingowego. DNS Watch umożliwia ochronę przed kliknięciem i zapewnia szkolenie na miejscu w celu wzmocnienia świadomości phishingowej. Otrzymując natychmiastową edukację, użytkownik najprawdopodobniej będzie wiedział jak w przyszłości uniknąć ryzyka ataku.

 

Zwiększenie zasięgu zespołu

Usługa DNS Watch oparta na chmurze, zwiększa zasięg działania Twojego zespołu bez żadnych dodatkowych nakładów pracy. Wystarczy włączyć DNS Watch i automatycznie zacząć korzystać z dodatkowej ochrony przed phishingiem. Zagrożenia są blokowane, edukacja jest wzmacniana, a ataki są analizowane bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu.

 

Jak to działa?

WatchGuard DNS Watch monitoruje wychodzące żądania DNS, korelując je ze zbiorczą listą złośliwych stron. Żądania uznane za złośliwe są blokowane, przekierowują użytkownika do bezpiecznej witryny, aby wzmocnić szkolenie phishingowe.

 

Więcej informacji o DNS znajduje się tutaj:

https://www.watchguard.com/wgrd-products/security-services/dnswatch

 

O WatchGuard

Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.

Agnieszka Trenda

PR&Marketing Manager, tel. 660 910 074

e-mail: agnieszka.trenda@bakotech.com

www.bakotech.pl

 

O BAKOTECH

Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: